Lünktekst metsloomade tundmise kohta

Kas sa tunned meie metsloomi?

Kas sa tunned meie metsloomi?

Meie metsloomad

Täida ära kõik lüngad.Seejärel kontrolli oma töö õigsust klikates nupul "Kontrolli vastust!". Kui jääd mõne lünga puhul hätta, siis kliki nupul "Vihje!". Pea meeles, et vihje kasutamisega kaotad punkte!
   hunt      jänes      karu      metskits      metssiga      orav      rästik      rebane      siil   
Igas meie metsas lippab ringi välejalgne ehk haaavikuemand, kes talvel ja suvel muudab värvi. Kui sa kõnnid suvel metsas, pead olema hästi ettevaatlik. Mättal võib lesida. Tema hammustus on väga mürgine. Talvel ta magab. Talveund magab ka tema vaenlane , kes kannab teravaid okkaid ja võib end kerra tõmmata, niiet nina otsagi pole näha. Metsalagendikul käib koos vöödiliste põrsastega maad tuhnimas .
Kes käbidega loobib? Seeju tuttav käbikuningas ehk . Puu all kõnnib aga tumeda kasuka ja suurte haraliste sarvedega metsauhkus - põder. Temast hoopis pisem on meie metsade kõige sihvakam loom . Kui ta jooksu pistab, paistab nagu oleks tal jalgades vedrud. Kohmakas ja suur magab talveund. Terased jahipidajad on ja . Ühte kutsutakse lambavargaks, metsakutsuks, võsavillemiks ja susiks. Teist aga kutsutakse kanavargaks ja kavalpeaks.